Headers u0026 Wire Housings SOCKET 24-18AWG BULK
| Parameter Name | Attribute value |
| Product Category | Standoffs & Spacers |
| Manufacturer | Keystone |
| RoHS | Details |
| Product | Standoffs |
| Type | Hex Metric |
| Thread Size | 2.5 mm |
| Length | 25 mm |
| Material | Brass |
| Outside Diameter | 4.5 mm |
| Plating | Nickel |
| Packaging | Bulk |
| Gender | Female |
| Factory Pack Quantity | 100 |
