Regulator, 1 Output, BIPolar, MBCY3,
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Integrated Power Semiconductors Ltd |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Adjustability | FIXED |
| Nominal dropback voltage 1 | 2.5 V |
| Maximum absolute input voltage | 40 V |
| JESD-30 code | O-MBCY-W3 |
| Maximum grid adjustment rate | 0.01% |
| Maximum load regulation | 0.025% |
| Output times | 1 |
| Number of terminals | 3 |
| Working temperatureTJ-Max | 150 °C |
| Working temperature TJ-Min | -55 °C |
| Maximum output current 1 | 0.2 A |
| Nominal output voltage 1 | -15 V |
| Package body material | METAL |
| Encapsulate equivalent code | CAN3/4,.2 |
| Package shape | ROUND |
| Package form | CYLINDRICAL |
| Certification status | Not Qualified |
| technology | BIPOLAR |
| Terminal form | WIRE |
| Terminal location | BOTTOM |
| Maximum voltage tolerance | 3% |
| Base Number Matches | 1 |