Solid State Relay,
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Reach Compliance Code | unknown |
| control current | 0.016 A |
| control voltage | 2.7 V |
| input type | DC |
| Maximum operating temperature | 80 °C |
| Minimum operating temperature | -30 °C |
| Output circuit type | Triac |
| total height | 32 mm |
| total length | 43 mm |
| Base Number Matches | 1 |