
Electric Fuse, TIME DELAY BLOW ELECTRIC FUSE, 2.8A, 250VAC, 100A (IR), INLINE/HOLDER
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| Fusing characteristics | TIME DELAY |
| body height | 31.8 mm |
| Body length or diameter | 6.35 mm |
| Circuit protection type | ELECTRIC FUSE |
| Joule integral nominal | 126 J |
| Installation features | INLINE/HOLDER |
| physical size | 6.35mm x 31.8mm |
| Pre-discharge time - minutes | 30000 ms |
| Rated breaking capacity | 100 A |
| Rated current | 2.8 A |
| Rated voltage (AC) | 250 V |
| Guideline | CSA; UL |
| surface mount | NO |
| Terminal shape | END CAP |
| Base Number Matches | 1 |

| 34.5234 | 34.5218 | 0034.5226 | 0034.5234 | 34.5211 | 34.5212 | 34.5226 | 0034.5212 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Electric Fuse, TIME DELAY BLOW ELECTRIC FUSE, 2.8A, 250VAC, 100A (IR), INLINE/HOLDER | Electric Fuse, TIME DELAY BLOW ELECTRIC FUSE, 0.4A, 250VAC, 35A (IR), INLINE/HOLDER | Electric Fuse, Time Delay Blow, 1.2A, 250VAC, 100A (IR), Inline/holder, | Electric Fuse, Time Delay Blow, 2.8A, 250VAC, 100A (IR), Inline/holder, | Electric Fuse, TIME DELAY BLOW ELECTRIC FUSE, 0.18A, 250VAC, 35A (IR), INLINE/HOLDER | Electric Fuse, TIME DELAY BLOW ELECTRIC FUSE, 0.19A, 250VAC, 35A (IR), INLINE/HOLDER | Electric Fuse, TIME DELAY BLOW ELECTRIC FUSE, 1.2A, 250VAC, 100A (IR), INLINE/HOLDER | Electric Fuse, Time Delay Blow, 0.19A, 250VAC, 35A (IR), Inline/holder, |
| Is it lead-free? | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | compliant | compliant | unknown | unknown | unknown | compliant |
| ECCN code | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| Fusing characteristics | TIME DELAY | TIME DELAY | TIME DELAY | TIME DELAY | TIME DELAY | TIME DELAY | TIME DELAY | TIME DELAY |
| body height | 31.8 mm | 31.8 mm | 31.8 mm | 31.8 mm | 31.8 mm | 31.8 mm | 31.8 mm | 31.8 mm |
| Body length or diameter | 6.35 mm | 6.35 mm | 6.35 mm | 6.35 mm | 6.35 mm | 6.35 mm | 6.35 mm | 6.35 mm |
| Circuit protection type | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE |
| Joule integral nominal | 126 J | 1 J | 18 J | 126 J | - | - | 18 J | - |
| Installation features | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER |
| physical size | 6.35mm x 31.8mm | 6.35mm x 31.8mm | 6.35mm x 31.8mm | 6.35mm x 31.8mm | 6.35mm x 31.8mm | 6.35mm x 31.8mm | 6.35mm x 31.8mm | 6.35mm x 31.8mm |
| Pre-discharge time - minutes | 30000 ms | 30000 ms | 30000 ms | 30000 ms | 30000 ms | 30000 ms | 30000 ms | 30000 ms |
| Rated breaking capacity | 100 A | 35 A | 100 A | 100 A | 35 A | 35 A | 100 A | 35 A |
| Rated current | 2.8 A | 0.4 A | 1.2 A | 2.8 A | 0.18 A | 0.19 A | 1.2 A | 0.19 A |
| Rated voltage (AC) | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V |
| Guideline | CSA; UL | CSA; UL | CSA; UL | CSA; UL | CSA; UL | CSA; UL | CSA; UL | CSA; UL |
| surface mount | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| Terminal shape | END CAP | END CAP | END CAP | END CAP | END CAP | END CAP | END CAP | END CAP |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |