Video ICs AUTO-DETECT SD/HD/PC VIDEO SYNC SEPARATOR
| Parameter Name | Attribute value |
| Product Attribute | Attribute Value |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Product Category | Video ICs |
| RoHS | Details |
| Type | Sync Separator |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V, 3.3 V to 5 V |
| Operating Supply Current | 12 mA |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | VSSOP-10 |
| Packaging | Cut Tape |
| Packaging | MouseReel |
| Packaging | Reel |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Development Kit | LMH1980MMEVAL/NOPB |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Unit Weight | 0.000836 oz |
| LMH1980MM-NOPB | LMH1980MMX-NOPB | LMH1980MMX/NOPB | LMH1980 | |
|---|---|---|---|---|
| Description | Video ICs AUTO-DETECT SD/HD/PC VIDEO SYNC SEPARATOR | Video ICs Auto-Detecting SD/HD/PC Video Sync Separator 10-VSSOP -40 to 85 | Auto-Detecting SD/HD/PC Video Sync Separator 10-VSSOP -40 to 85 | LMH1980 Auto-Detecting SD/HD/PC Video Sync Separator |