
Power Dividers
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | Anaren |
| Reach Compliance Code | unknow |
| Characteristic impedance | 50 Ω |
| structure | COAXIAL |
| Maximum input power (CW) | 42.3 dBm |
| Maximum insertion loss | 2 dB |
| Maximum operating frequency | 18000 MHz |
| Minimum operating frequency | 7000 MHz |
| RF/Microwave Device Types | SPLITTER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 2 |
