
Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers Sngl Phase pre Drive
| Parameter Name | Attribute value |
| Product Attribute | Attribute Value |
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Product Category | Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers |
| RoHS | Details |
| Product | Brushless DC Motor Controllers |
| Type | 1 Phase Variable Speed Motor Controller |
| Operating Supply Voltage | 4.7 V to 18 V |
| Operating Supply Current | 14.5 mA |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature | + 110 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TSSOP-20 |
| Packaging | Cut Tape |
| Packaging | MouseReel |
| Packaging | Reel |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 110 C |
| Output Voltage | - 0.6 V to Vcc + 0.5 V |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Unit Weight | 0.006737 oz |
