
Heat Sinks TO-3 HORZ MNT BLK
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | Wakefield-Vette |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Is Samacsys | N |
| Main material | ALUMINUM |
| color | BLACK |
| fin direction | OMNIDIRECT |
| Surface layer | ANODIZED |
| high | 31.8 mm |
| length | 46 mm |
| Heat Resistant Support Device Type | HEAT SINK |
| weight | 49.9 g |
| width | 46 mm |
| Base Number Matches | 1 |
| 680-125A | 680-10A | 680-75A | 680-5220 | |
|---|---|---|---|---|
| Description | Heat Sinks TO-3 HORZ MNT BLK | Heat Sinks Max Effic Omnidirect H/S T0-3, T0-220 | Heat Sinks TO-3 THRU HOLE BLACK | Heat Sinks MAX EFFIC OMNIDIR H/S T03, T0220 |
| Is it Rohs certified? | conform to | conform to | conform to | conform to |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant |
| Main material | ALUMINUM | ALUMINUM | ALUMINUM | ALUMINUM |
| color | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK |
| fin direction | OMNIDIRECT | OMNIDIRECT | OMNIDIRECT | OMNIDIRECT |
| Surface layer | ANODIZED | ANODIZED | ANODIZED | ANODIZED |
| high | 31.8 mm | 25.4 mm | 19.1 mm | 12.7 mm |
| length | 46 mm | 46 mm | 46 mm | 46 mm |
| Heat Resistant Support Device Type | HEAT SINK | HEAT SINK | HEAT SINK | HEAT SINK |
| weight | 49.9 g | 44.45 g | 40.82 g | 31.75 g |
| width | 46 mm | 46 mm | 46 mm | 46 mm |
| Maker | Wakefield-Vette | Wakefield-Vette | Wakefield-Vette | - |
| Base Number Matches | 1 | 1 | - | 1 |