Trans Voltage Suppressor Diode, 11V V(RWM), Bidirectional,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Reach Compliance Code | unknow |
| ECCN code | EAR99 |
| Breakdown voltage nominal value | 14 V |
| Maximum clamping voltage | 18.5 V |
| Diode type | TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE |
| JESD-609 code | e0 |
| polarity | BIDIRECTIONAL |
| Maximum repetitive peak reverse voltage | 11 V |
| surface mount | NO |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Base Number Matches | 1 |