PHOTOTRANSISTOR,DARLINGTON,850NM PEAK WAVELENGTH,200M,CAN-4.7
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | Renesas Electronics Corporation |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| Is Samacsys | N |
| Maximum dark power | 100 nA |
| JESD-609 code | e0 |
| Installation features | THROUGH HOLE MOUNT |
| Maximum on-state current | 0.2 A |
| Maximum operating temperature | 155 °C |
| Minimum operating temperature | -60 °C |
| Optoelectronic device types | PHOTO DARLINGTON |
| peak wavelength | 850 nm |
| Maximum power dissipation | 0.6 W |
| Maximum response time | 0.0003 s |
| surface mount | NO |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Base Number Matches | 1 |
| L14F1 | L14F2 | |
|---|---|---|
| Description | PHOTOTRANSISTOR,DARLINGTON,850NM PEAK WAVELENGTH,200M,CAN-4.7 | PHOTO DARLINGTON DETECTOR |
| Is it Rohs certified? | incompatible | incompatible |
| Maker | Renesas Electronics Corporation | Renesas Electronics Corporation |
| Reach Compliance Code | not_compliant | unknown |
| Is Samacsys | N | N |
| Maximum dark power | 100 nA | 100 nA |
| JESD-609 code | e0 | e0 |
| Installation features | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT |
| Maximum on-state current | 0.2 A | 0.2 A |
| Maximum operating temperature | 155 °C | 150 °C |
| Minimum operating temperature | -60 °C | -55 °C |
| Optoelectronic device types | PHOTO DARLINGTON | PHOTO DARLINGTON |
| peak wavelength | 850 nm | 850 nm |
| Maximum power dissipation | 0.6 W | 0.6 W |
| Maximum response time | 0.0003 s | 0.0003 s |
| surface mount | NO | NO |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Base Number Matches | 1 | 1 |