Three Terminal Voltage Reference, 2 Output, 10V, Trim/Adjustable, CDIP14, SIDE BRAZED, CERAMIC, DIP-14
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Spectrum Microwave |
| Parts packaging code | DIP |
| package instruction | DIP, |
| Contacts | 14 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| Is Samacsys | N |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | THREE TERMINAL VOLTAGE REFERENCE |
| JESD-30 code | R-CDIP-T14 |
| Number of functions | 1 |
| Output times | 2 |
| Number of terminals | 14 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Maximum output voltage | 10.005 V |
| Minimum output voltage | 9.995 V |
| Nominal output voltage | 10 V |
| Package body material | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| encapsulated code | DIP |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | IN-LINE |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum seat height | 3.809 mm |
| Maximum supply voltage (Vsup) | 16.5 V |
| Minimum supply voltage (Vsup) | 13.5 V |
| surface mount | NO |
| Maximum voltage temperature coefficient | 5 ppm/°C |
| Temperature level | MILITARY |
| Terminal form | THROUGH-HOLE |
| Terminal pitch | 2.54 mm |
| Terminal location | DUAL |
| Fine-tuning/adjustable output | YES |
| width | 7.62 mm |
| Base Number Matches | 1 |