| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | DIOO |
| package instruction | , |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Amplifier type | COMPARATOR |
| Maximum input offset voltage | 5000 µV |
| JESD-30 code | R-PDSO-G8 |
| Number of functions | 2 |
| Number of terminals | 8 |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Output type | PUSH-PULL |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| Package shape | RECTANGULAR |
| method of packing | TR |
| Nominal response time | 2000 ns |
| Supply voltage upper limit | 7.5 V |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 2.5 V |
| surface mount | YES |
| technology | CMOS |
| Temperature level | INDUSTRIAL |
| Terminal form | GULL WING |
| Terminal location | DUAL |