Dual Color LED Array, Amber/green, Clear Tinted/diffused, T-1 3/4, 5mm, 4PIN
| Parameter Name | Attribute value |
| package instruction | 4PIN |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Is Samacsys | N |
| color | AMBER/GREEN |
| Configuration | SEPARATE, 2 ELEMENTS |
| Lens type | CLEAR TINTED/DIFFUSED |
| Nominal luminous intensity | 38/12 mcd |
| Installation features | RADIAL MOUNT |
| Number of functions | 2 |
| Number of terminals | 4 |
| Optoelectronic device types | DUAL COLOR LED ARRAY |
| total height | 12.4 mm |
| method of packing | BULK |
| peak wavelength | 585/565 nm |
| shape | ROUND |
| size | 5 mm |
| surface mount | NO |
| T code | T-1 3/4 |
| Terminal pitch | 2.54 mm |
| Base Number Matches | 1 |