D Flip-Flop, 2-Func, Master-slave Triggered, ECL, CQCC20
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| package instruction | QCCN, LCC20,.35SQ |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Is Samacsys | N |
| JESD-30 code | S-XQCC-N20 |
| Logic integrated circuit type | D FLIP-FLOP |
| Maximum Frequency@Nom-Sup | 105000000 Hz |
| Number of functions | 2 |
| Number of terminals | 20 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package body material | CERAMIC |
| encapsulated code | QCCN |
| Encapsulate equivalent code | LCC20,.35SQ |
| Package shape | SQUARE |
| Package form | CHIP CARRIER |
| power supply | -5.2 V |
| Maximum supply current (ICC) | 62 mA |
| Certification status | Not Qualified |
| Filter level | 38535Q/M;38534H;883B |
| surface mount | YES |
| technology | ECL |
| Temperature level | MILITARY |
| Terminal form | NO LEAD |
| Terminal pitch | 1.27 mm |
| Terminal location | QUAD |
| Trigger type | MASTER-SLAVE |
| Base Number Matches | 1 |
| TT10531M/B2AJC | TT10531/BFAJC | ATS-03C-144-C2-R0 | |
|---|---|---|---|
| Description | D Flip-Flop, 2-Func, Master-slave Triggered, ECL, CQCC20 | D Flip-Flop, 2-Func, Master-slave Triggered, ECL, CDFP16 | Heat Sink Assembly |
| Is it Rohs certified? | incompatible | incompatible | - |
| package instruction | QCCN, LCC20,.35SQ | DFP, FL16,.3 | - |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | - |
| Is Samacsys | N | N | - |
| JESD-30 code | S-XQCC-N20 | R-XDFP-F16 | - |
| Logic integrated circuit type | D FLIP-FLOP | D FLIP-FLOP | - |
| Maximum Frequency@Nom-Sup | 105000000 Hz | 105000000 Hz | - |
| Number of functions | 2 | 2 | - |
| Number of terminals | 20 | 16 | - |
| Maximum operating temperature | 125 °C | 125 °C | - |
| Minimum operating temperature | -55 °C | -55 °C | - |
| Package body material | CERAMIC | CERAMIC | - |
| encapsulated code | QCCN | DFP | - |
| Encapsulate equivalent code | LCC20,.35SQ | FL16,.3 | - |
| Package shape | SQUARE | RECTANGULAR | - |
| Package form | CHIP CARRIER | FLATPACK | - |
| power supply | -5.2 V | -5.2 V | - |
| Maximum supply current (ICC) | 62 mA | 62 mA | - |
| Certification status | Not Qualified | Not Qualified | - |
| Filter level | 38535Q/M;38534H;883B | 38535Q/M;38534H;883B | - |
| surface mount | YES | YES | - |
| technology | ECL | ECL | - |
| Temperature level | MILITARY | MILITARY | - |
| Terminal form | NO LEAD | FLAT | - |
| Terminal pitch | 1.27 mm | 1.27 mm | - |
| Terminal location | QUAD | DUAL | - |
| Trigger type | MASTER-SLAVE | MASTER-SLAVE | - |
| Base Number Matches | 1 | 1 | - |