IC,LOGIC GATE,3/3/3/3 OR-N/AND,ECL10,LLCC,20PIN,CERAMIC
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| package instruction | QCCN, LCC20,.35SQ |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Is Samacsys | N |
| JESD-30 code | S-XQCC-N20 |
| JESD-609 code | e0 |
| Logic integrated circuit type | OR-AND/OR-AND-INVERT GATE |
| Number of terminals | 20 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package body material | CERAMIC |
| encapsulated code | QCCN |
| Encapsulate equivalent code | LCC20,.35SQ |
| Package shape | SQUARE |
| Package form | CHIP CARRIER |
| power supply | -5.2 V |
| Maximum supply current (ICC) | 29 mA |
| Prop。Delay @ Nom-Sup | 4.5 ns |
| Certification status | Not Qualified |
| Schmitt trigger | NO |
| Filter level | 38535Q/M;38534H;883B |
| surface mount | YES |
| technology | ECL10K |
| Temperature level | MILITARY |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | NO LEAD |
| Terminal pitch | 1.27 mm |
| Terminal location | QUAD |
| Base Number Matches | 1 |
| 10521M/B2AJC | 10521/BEAJC | 10521/BFAJC | |
|---|---|---|---|
| Description | IC,LOGIC GATE,3/3/3/3 OR-N/AND,ECL10,LLCC,20PIN,CERAMIC | IC,LOGIC GATE,3/3/3/3 OR-N/AND,ECL10,DIP,16PIN,CERAMIC | IC,LOGIC GATE,3/3/3/3 OR-N/AND,ECL10,FP,16PIN,CERAMIC |
| Is it Rohs certified? | incompatible | incompatible | incompatible |
| package instruction | QCCN, LCC20,.35SQ | DIP, DIP16,.3 | DFP, FL16,.3 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown |
| Is Samacsys | N | N | N |
| JESD-30 code | S-XQCC-N20 | R-XDIP-T16 | R-XDFP-F16 |
| JESD-609 code | e0 | e0 | e0 |
| Logic integrated circuit type | OR-AND/OR-AND-INVERT GATE | OR-AND/OR-AND-INVERT GATE | OR-AND/OR-AND-INVERT GATE |
| Number of terminals | 20 | 16 | 16 |
| Maximum operating temperature | 125 °C | 125 °C | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| Package body material | CERAMIC | CERAMIC | CERAMIC |
| encapsulated code | QCCN | DIP | DFP |
| Encapsulate equivalent code | LCC20,.35SQ | DIP16,.3 | FL16,.3 |
| Package shape | SQUARE | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| Package form | CHIP CARRIER | IN-LINE | FLATPACK |
| power supply | -5.2 V | -5.2 V | -5.2 V |
| Maximum supply current (ICC) | 29 mA | 29 mA | 29 mA |
| Prop。Delay @ Nom-Sup | 4.5 ns | 4.5 ns | 4.5 ns |
| Certification status | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| Schmitt trigger | NO | NO | NO |
| Filter level | 38535Q/M;38534H;883B | 38535Q/M;38534H;883B | 38535Q/M;38534H;883B |
| surface mount | YES | NO | YES |
| technology | ECL10K | ECL10K | ECL10K |
| Temperature level | MILITARY | MILITARY | MILITARY |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | NO LEAD | THROUGH-HOLE | FLAT |
| Terminal pitch | 1.27 mm | 2.54 mm | 1.27 mm |
| Terminal location | QUAD | DUAL | DUAL |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 |