ADC Subsystem, 24-Bit, 1 Func, Serial Access, CMOS, PQCC28,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | Cirrus Logic |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Is Samacsys | N |
| Maximum analog input voltage | 10 V |
| Minimum analog input voltage | -10 V |
| Converter type | ADC SUBSYSTEM |
| JESD-30 code | S-PQCC-J28 |
| JESD-609 code | e0 |
| Nominal negative supply voltage | -5 V |
| Number of digits | 24 |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 28 |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Output bit code | OFFSET BINARY |
| Output format | SERIAL |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| Package shape | SQUARE |
| Package form | CHIP CARRIER |
| Peak Reflow Temperature (Celsius) | NOT SPECIFIED |
| Certification status | Not Qualified |
| Sample and hold/Track and hold | TRACK |
| Maximum slew rate | 10 mA |
| Nominal supply voltage | 5 V |
| surface mount | YES |
| technology | CMOS |
| Temperature level | INDUSTRIAL |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | J BEND |
| Terminal location | QUAD |
| Maximum time at peak reflow temperature | NOT SPECIFIED |
| Base Number Matches | 1 |
| CS5323-BL | CS5323-KL | |
|---|---|---|
| Description | ADC Subsystem, 24-Bit, 1 Func, Serial Access, CMOS, PQCC28, | ADC Subsystem, 24-Bit, 1 Func, Serial Access, CMOS, PQCC28, |
| Is it Rohs certified? | incompatible | incompatible |
| Maker | Cirrus Logic | Cirrus Logic |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown |
| Is Samacsys | N | N |
| Maximum analog input voltage | 10 V | 10 V |
| Minimum analog input voltage | -10 V | -10 V |
| Converter type | ADC SUBSYSTEM | ADC SUBSYSTEM |
| JESD-30 code | S-PQCC-J28 | S-PQCC-J28 |
| JESD-609 code | e0 | e0 |
| Nominal negative supply voltage | -5 V | -5 V |
| Number of digits | 24 | 24 |
| Number of functions | 1 | 1 |
| Number of terminals | 28 | 28 |
| Maximum operating temperature | 85 °C | 70 °C |
| Output bit code | OFFSET BINARY | OFFSET BINARY |
| Output format | SERIAL | SERIAL |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| Package shape | SQUARE | SQUARE |
| Package form | CHIP CARRIER | CHIP CARRIER |
| Peak Reflow Temperature (Celsius) | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| Certification status | Not Qualified | Not Qualified |
| Sample and hold/Track and hold | TRACK | TRACK |
| Maximum slew rate | 10 mA | 10 mA |
| Nominal supply voltage | 5 V | 5 V |
| surface mount | YES | YES |
| technology | CMOS | CMOS |
| Temperature level | INDUSTRIAL | COMMERCIAL |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | J BEND | J BEND |
| Terminal location | QUAD | QUAD |
| Maximum time at peak reflow temperature | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| Base Number Matches | 1 | 1 |