
AD582SCHIPS
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | ADI |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| Is Samacsys | N |
| Amplifier type | SAMPLE AND HOLD CIRCUIT |
| Nominal Negative Supply Voltage (Vsup) | -15 V |
| Number of functions | 2 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Encapsulate equivalent code | DIE OR CHIP |
| power supply | +-15 V |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum slew rate | 4.5 mA |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 15 V |
| technology | BIPOLAR |
| Temperature level | MILITARY |
| Base Number Matches | 1 |