OT PLD, 45ns, PAL-Type, CMOS, CDIP24, SKINNY, CERAMIC, DIP-24
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Parts packaging code | DIP |
| package instruction | DIP, DIP24,.3 |
| Contacts | 24 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Is Samacsys | N |
| Architecture | PAL-TYPE |
| maximum clock frequency | 15.3 MHz |
| JESD-30 code | R-GDIP-T24 |
| JESD-609 code | e0 |
| length | 31.953 mm |
| Dedicated input times | 10 |
| Number of I/O lines | 2 |
| Number of entries | 14 |
| Output times | 8 |
| Number of product terms | 72 |
| Number of terminals | 24 |
| Maximum operating temperature | 75 °C |
| Minimum operating temperature | |
| organize | 10 DEDICATED INPUTS, 2 I/O |
| Output function | MIXED |
| Package body material | CERAMIC, GLASS-SEALED |
| encapsulated code | DIP |
| Encapsulate equivalent code | DIP24,.3 |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | IN-LINE |
| Peak Reflow Temperature (Celsius) | NOT SPECIFIED |
| power supply | 5 V |
| Programmable logic type | OT PLD |
| propagation delay | 45 ns |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum seat height | 5.08 mm |
| Maximum supply voltage | 5.25 V |
| Minimum supply voltage | 4.75 V |
| Nominal supply voltage | 5 V |
| surface mount | NO |
| technology | CMOS |
| Temperature level | COMMERCIAL EXTENDED |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | THROUGH-HOLE |
| Terminal pitch | 2.54 mm |
| Terminal location | DUAL |
| Maximum time at peak reflow temperature | NOT SPECIFIED |
| width | 7.62 mm |
| Base Number Matches | 1 |