
HCMOS Output Clock Oscillator, 5MHz Min, 25MHz Max
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Is Samacsys | N |
| Ageing | 1 PPM/FIRST YEAR |
| maximum descent time | 5 ns |
| Frequency Adjustment - Mechanical | NO |
| frequency stability | 1.5% |
| Manufacturer's serial number | DFAS3-LH |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| Maximum operating frequency | 25 MHz |
| Minimum operating frequency | 5 MHz |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -20 °C |
| Oscillator type | HCMOS |
| Output load | 2 TTL, 15 PF |
| physical size | 9.1mm x 7.2mm x 1.8mm |
| longest rise time | 5 ns |
| Nominal supply voltage | 3.3 V |
| surface mount | YES |
| maximum symmetry | 55/45 % |
| Base Number Matches | 1 |
