
Single Color LED Display Cluster, Yellow, 52mm,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| Is Samacsys | N |
| color | YELLOW |
| Configuration | COMPLEX |
| Display height | 52 mm |
| Maximum forward current | 0.25 A |
| Number of functions | 1 |
| Maximum operating temperature | 65 °C |
| Minimum operating temperature | -5 °C |
| Optoelectronic device types | SINGLE COLOR LED DISPLAY CLUSTER |
| Base Number Matches | 1 |