Smart/Normal 7 Seg Numeric LED Display, Green, 14.3mm
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | unknown |
| color | GREEN |
| Configuration | COMMON CATHODE, 3 DIGITS WITH DECIMAL POINT |
| Display height | 14.3 mm |
| Maximum forward current | 0.02 A |
| Number of functions | 3 |
| Maximum operating temperature | 75 °C |
| Minimum operating temperature | -25 °C |
| Optoelectronic device types | SMART/NORMAL 7 SEG NUMERIC LED DISPLAY |
| Base Number Matches | 1 |