Fixed Resistor, Wire Wound, 0.1W, 15.6ohm, 0.02% +/-Tol
| Parameter Name | Attribute value |
| package instruction | Axial, |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| Lead diameter | 0.508 mm |
| Lead length | 31.75 mm |
| Manufacturer's serial number | 102A |
| Number of terminals | 2 |
| Maximum operating temperature | 145 °C |
| Minimum operating temperature | -60 °C |
| Package diameter | 3.3 mm |
| Package length | 7.95 mm |
| Package form | Axial |
| Rated power dissipation(P) | 0.1 W |
| resistance | 15.6 Ω |
| Resistor type | FIXED RESISTOR |
| series | 102A |
| technology | WIRE WOUND |
| Tolerance | 0.02% |
| Base Number Matches | 1 |