IC,LAN HUB CONTROLLER,CMOS,QFP,128PIN
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| package instruction | HLFQFP, HQFP128,.7X.93,20 |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| JESD-30 code | R-PQFP-G100 |
| Number of terminals | 128 |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| encapsulated code | HLFQFP |
| Encapsulate equivalent code | HQFP128,.7X.93,20 |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | FLATPACK, HEAT SINK/SLUG, LOW PROFILE, FINE PITCH |
| power supply | 5 V |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum slew rate | 0.1 mA |
| Nominal supply voltage | 5 V |
| surface mount | YES |
| technology | CMOS |
| Terminal form | GULL WING |
| Terminal pitch | 0.5 mm |
| Terminal location | QUAD |
| Base Number Matches | 1 |