T-1 3/4 SINGLE COLOR LED, GREEN, 5 mm
| Parameter Name | Attribute value |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 2 |
| Minimum operating temperature | -20 Cel |
| Maximum operating temperature | 100 Cel |
| Viewing angle | 60 deg |
| state | Active |
| Optoelectronic device type | SINGLE COLOR LED |
| color | GREEN |
| structure | SINGLE |
| forward_current_max | 0.0200 A |
| Lens type | DIFFUSED |
| luminous_intensity_nom__mcd_ | 8.0 |
| Installation features | RADIAL MOUNT |
| verall_heigh | 8.81 mm |
| cking_method | BULK |
| eak_wavelength__nm_ | 565 |
| shape | ROUND |
| size | 5 mm |
| T code | T-1 3/4 |
| terminal coating | NOT SPECIFIED |
| Terminal spacing | 2.54 mm |
| dditional_feature | TTL COMPATIBLE |
| 4302H3-12V | 4302H1-12V | 4302H5-12V | 4302H | 4302H1-5V | 4302H3-5V | 4302H5-5V | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | T-1 3/4 SINGLE COLOR LED, GREEN, 5 mm | T-1 3/4 SINGLE COLOR LED, GREEN, 5 mm | T-1 3/4 SINGLE COLOR LED, GREEN, 5 mm | T-1 3/4 SINGLE COLOR LED, GREEN, 5 mm | T-1 3/4 SINGLE COLOR LED, RED, 5 mm | T-1 3/4 SINGLE COLOR LED, AMBER, 5 mm | T-1 3/4 SINGLE COLOR LED, GREEN, 5 mm |
| Number of functions | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Number of terminals | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Minimum operating temperature | -20 Cel | -20 Cel | -20 Cel | -20 Cel | -20 Cel | -20 Cel | -20 Cel |
| Maximum operating temperature | 100 Cel | 100 Cel | 100 Cel | 100 Cel | 100 Cel | 100 Cel | 100 Cel |
| Viewing angle | 60 deg | 60 deg | 60 deg | 60 deg | 60 deg | 60 deg | 60 deg |
| state | Active | Active | Active | Active | Active | Active | Transferred |
| Optoelectronic device type | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED |
| color | GREEN | GREEN | GREEN | GREEN | RED | AMBER | GREEN |
| structure | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE WITH BUILT-IN RESISTOR | SINGLE WITH BUILT-IN RESISTOR | SINGLE |
| forward_current_max | 0.0200 A | 0.0200 A | 0.0200 A | 0.0200 A | 0.0150 A | 0.0150 A | 0.0150 A |
| Lens type | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED |
| luminous_intensity_nom__mcd_ | 8.0 | 8.0 | 8.0 | 8.0 | 8.0 | 8.0 | 8.0 |
| Installation features | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT |
| verall_heigh | 8.81 mm | 8.81 mm | 8.81 mm | 8.81 mm | 8.81 mm | 8.81 mm | 8.81 mm |
| cking_method | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK |
| eak_wavelength__nm_ | 565 | 565 | 565 | 565 | 635 | 583 | 565 |
| shape | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND |
| size | 5 mm | 5 mm | 5 mm | 5 mm | 5 mm | 5 mm | 5 mm |
| T code | T-1 3/4 | T-1 3/4 | T-1 3/4 | T-1 3/4 | T-1 3/4 | T-1 3/4 | T-1 3/4 |
| terminal coating | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| Terminal spacing | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm |
| dditional_feature | TTL COMPATIBLE | TTL COMPATIBLE | TTL COMPATIBLE | TTL COMPATIBLE | TTL COMPATIBLE | TTL COMPATIBLE | TTL COMPATIBLE |