Wide Band Medium Power Amplifier, 2000MHz Min, 20000MHz Max, CHIP
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | unknown |
| structure | COMPONENT |
| Gain | 8 dB |
| Maximum input power (CW) | 23 dBm |
| Maximum operating frequency | 20000 MHz |
| Minimum operating frequency | 2000 MHz |
| RF/Microwave Device Types | WIDE BAND MEDIUM POWER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.8 |
| Base Number Matches | 1 |
| CMM-10 | CMM-4 | |
|---|---|---|
| Description | Wide Band Medium Power Amplifier, 2000MHz Min, 20000MHz Max, CHIP | Wide Band Low Power Amplifier, 2000MHz Min, 20000MHz Max, CHIP |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown |
| structure | COMPONENT | COMPONENT |
| Gain | 8 dB | 6 dB |
| Maximum input power (CW) | 23 dBm | 20 dBm |
| Maximum operating frequency | 20000 MHz | 20000 MHz |
| Minimum operating frequency | 2000 MHz | 2000 MHz |
| RF/Microwave Device Types | WIDE BAND MEDIUM POWER | WIDE BAND LOW POWER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.8 | 2 |
| Base Number Matches | 1 | 1 |