TRANSISTOR,BJT,PAIR,NPN,5V V(BR)CEO,20MA I(C),SO
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Toshiba Semiconductor |
| package instruction | , |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Maximum collector current (IC) | 0.02 A |
| Minimum DC current gain (hFE) | 50 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Polarity/channel type | NPN |
| surface mount | YES |
| Nominal transition frequency (fT) | 9000 MHz |
| Base Number Matches | 1 |