Wide Band Low Power Amplifier, 2700MHz Min, 4200MHz Max, HERMETIC
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Other features | LOW NOISE, HIGH RELIABILITY |
| Gain | 21 dB |
| Maximum input power (CW) | 20 dBm |
| Maximum operating frequency | 4200 MHz |
| Minimum operating frequency | 2700 MHz |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -65 °C |
| RF/Microwave Device Types | WIDE BAND LOW POWER |
| Base Number Matches | 1 |