PECL Output Clock Oscillator, 800MHz Nom, J-LEADED, 6 PIN
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Other features | COMPLEMENTARY OUTPUT; ENABLE/DISABLE FUNCTION |
| Maximum control voltage | 3 V |
| Minimum control voltage | 0.3 V |
| maximum descent time | 0.55 ns |
| Frequency Adjustment - Mechanical | NO |
| Frequency offset/pull rate | 50 ppm |
| frequency stability | 35% |
| linearity | 10% |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| Nominal operating frequency | 800 MHz |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | |
| Oscillator type | PECL |
| Output load | 50 OHM |
| physical size | 14.22mm x 9.78mm x 4.7mm |
| longest rise time | 0.55 ns |
| Maximum supply voltage | 3.465 V |
| Minimum supply voltage | 3.135 V |
| Nominal supply voltage | 3.3 V |
| surface mount | YES |
| maximum symmetry | 40/60 % |
| Base Number Matches | 1 |
