EE PLD, 10ns, CMOS, PQCC28,
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | unknown |
| maximum clock frequency | 71.4 MHz |
| JESD-30 code | S-PQCC-J28 |
| Dedicated input times | 14 |
| Number of I/O lines | 8 |
| Number of terminals | 28 |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | |
| organize | 14 DEDICATED INPUTS, 8 I/O |
| Output function | MACROCELL |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| Package shape | SQUARE |
| Package form | CHIP CARRIER |
| Programmable logic type | EE PLD |
| propagation delay | 10 ns |
| Certification status | Not Qualified |
| Nominal supply voltage | 5 V |
| surface mount | YES |
| technology | CMOS |
| Temperature level | COMMERCIAL |
| Terminal form | J BEND |
| Terminal location | QUAD |
| Base Number Matches | 1 |