IC 82 SERIES, QUAD 3 LINE TO 1 LINE MULTIPLEXER, CONFIGURABLE OUTPUT, CDFP24, Multiplexer/Demultiplexer
| Parameter Name | Attribute value |
| package instruction | , |
| Reach Compliance Code | unknown |
| series | 82 |
| JESD-30 code | R-CDFP-F24 |
| Load capacitance (CL) | 18 pF |
| Logic integrated circuit type | MULTIPLEXER |
| Number of functions | 4 |
| Number of entries | 3 |
| Output times | 1 |
| Number of terminals | 24 |
| Maximum operating temperature | 75 °C |
| Minimum operating temperature | |
| Output polarity | CONFIGURABLE |
| Package body material | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | FLATPACK |
| Maximum supply current (ICC) | 80 mA |
| propagation delay (tpd) | 36 ns |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum supply voltage (Vsup) | 5.25 V |
| Minimum supply voltage (Vsup) | 4.75 V |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 5 V |
| surface mount | YES |
| technology | TTL |
| Temperature level | COMMERCIAL EXTENDED |
| Terminal form | FLAT |
| Terminal location | DUAL |
| Base Number Matches | 1 |