Ceramic Resonator, 6MHz Nom, CERAMIC PACKAGE-4
| Parameter Name | Attribute value |
| package instruction | CERAMIC PACKAGE-4 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Other features | TAPE AND REEL |
| Crystal/Resonator Type | CERAMIC RESONATOR |
| frequency stability | 0.3% |
| frequency tolerance | 5000 ppm |
| Manufacturer's serial number | EFO-N |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| Nominal operating frequency | 6 MHz |
| Maximum operating temperature | 80 °C |
| Minimum operating temperature | -20 °C |
| physical size | L7.8XB3.2XH2.5 (mm)/L0.307XB0.126XH0.098 (inch) |
| surface mount | YES |
| Base Number Matches | 1 |