Zener Diode, 9.1V V(Z), 5%, 1.25W,
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Vishay |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| Configuration | SINGLE |
| Diode type | ZENER DIODE |
| Maximum dynamic impedance | 5 Ω |
| Number of components | 1 |
| Maximum operating temperature | 150 °C |
| Maximum power dissipation | 1.25 W |
| Nominal reference voltage | 9.1 V |
| surface mount | YES |
| Maximum voltage tolerance | 5% |
| Working test current | 28 mA |
| Base Number Matches | 1 |