PECL Output Clock Oscillator, 20MHz Min, 130MHz Max,
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Diodes Incorporated |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| maximum descent time | 3 ns |
| Frequency Adjustment - Mechanical | NO |
| frequency stability | 100% |
| Manufacturer's serial number | S1150 |
| Installation features | THROUGH HOLE MOUNT |
| Maximum operating frequency | 130 MHz |
| Minimum operating frequency | 20 MHz |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | |
| Oscillator type | PECL |
| Output load | 50 OHM |
| physical size | 13mm x 13mm x 5.08mm |
| longest rise time | 3 ns |
| Nominal supply voltage | 5 V |
| surface mount | NO |
| maximum symmetry | 45/55 % |
| Base Number Matches | 1 |