Wide Band Low Power Amplifier, 6000MHz Min, 12000MHz Max,
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | DAICO |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Other features | SMA-F |
| structure | COAXIAL |
| Gain | 35 dB |
| Maximum operating frequency | 12000 MHz |
| Minimum operating frequency | 6000 MHz |
| RF/Microwave Device Types | WIDE BAND LOW POWER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 2 |
| Base Number Matches | 1 |

| DAMB6414-6 | DAMB6414-4 | DAMB6414-5 | DAMB6414-3 | DAMB6414-1 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Description | Wide Band Low Power Amplifier, 6000MHz Min, 12000MHz Max, | Wide Band Medium Power Amplifier, 6000MHz Min, 12000MHz Max, | Wide Band Low Power Amplifier, 6000MHz Min, 12000MHz Max, | Wide Band Medium Power Amplifier, 6000MHz Min, 12000MHz Max, | Wide Band Medium Power Amplifier, 6000MHz Min, 12000MHz Max, |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| Other features | SMA-F | SMA-F | SMA-F | SMA-F | SMA-F |
| structure | COAXIAL | COAXIAL | COAXIAL | COAXIAL | COAXIAL |
| Gain | 35 dB | 32 dB | 34 dB | 32 dB | 26 dB |
| Maximum operating frequency | 12000 MHz | 12000 MHz | 12000 MHz | 12000 MHz | 12000 MHz |
| Minimum operating frequency | 6000 MHz | 6000 MHz | 6000 MHz | 6000 MHz | 6000 MHz |
| RF/Microwave Device Types | WIDE BAND LOW POWER | WIDE BAND MEDIUM POWER | WIDE BAND LOW POWER | WIDE BAND MEDIUM POWER | WIDE BAND MEDIUM POWER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Maker | DAICO | - | DAICO | DAICO | DAICO |