CAP,MET POLYPROPYLENE,100NF,10% -TOL,10% +TOL
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | OKAYA |
| package instruction | , 4718 |
| Reach Compliance Code | unknow |
| ECCN code | EAR99 |
| capacitance | 0.022 µF |
| Capacitor type | FILM CAPACITOR |
| dielectric materials | POLYPROPYLENE |
| high | 10.5 mm |
| length | 12 mm |
| negative tolerance | 10% |
| Number of terminals | 2 |
| Maximum operating temperature | 100 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package form | Radial |
| positive tolerance | 10% |
| Rated (AC) voltage (URac) | 275 V |
| size code | 4718 |
| Terminal pitch | 10 mm |
| width | 4.5 mm |
| Base Number Matches | 1 |