Small Signal Field-Effect Transistor, 0.19A I(D), 200V, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-226AA,
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Configuration | SINGLE WITH BUILT-IN DIODE |
| Minimum drain-source breakdown voltage | 200 V |
| Maximum drain current (ID) | 0.19 A |
| Maximum drain-source on-resistance | 10 Ω |
| FET technology | METAL-OXIDE SEMICONDUCTOR |
| Maximum feedback capacitance (Crss) | 15 pF |
| JEDEC-95 code | TO-226AA |
| JESD-30 code | O-PBCY-W3 |
| Number of components | 1 |
| Number of terminals | 3 |
| Operating mode | ENHANCEMENT MODE |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| Package shape | ROUND |
| Package form | CYLINDRICAL |
| Polarity/channel type | N-CHANNEL |
| Certification status | Not Qualified |
| surface mount | NO |
| Terminal form | WIRE |
| Terminal location | BOTTOM |
| transistor applications | SWITCHING |
| Transistor component materials | SILICON |
| Base Number Matches | 1 |
| VN2010LTA | VN2010L-18 | VN2010LTR | |
|---|---|---|---|
| Description | Small Signal Field-Effect Transistor, 0.19A I(D), 200V, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-226AA, | Small Signal Field-Effect Transistor, 0.19A I(D), 200V, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-226AA, | Small Signal Field-Effect Transistor, 0.19A I(D), 200V, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-226AA, |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown |
| Configuration | SINGLE WITH BUILT-IN DIODE | SINGLE WITH BUILT-IN DIODE | SINGLE WITH BUILT-IN DIODE |
| Minimum drain-source breakdown voltage | 200 V | 200 V | 200 V |
| Maximum drain current (ID) | 0.19 A | 0.19 A | 0.19 A |
| Maximum drain-source on-resistance | 10 Ω | 10 Ω | 10 Ω |
| FET technology | METAL-OXIDE SEMICONDUCTOR | METAL-OXIDE SEMICONDUCTOR | METAL-OXIDE SEMICONDUCTOR |
| Maximum feedback capacitance (Crss) | 15 pF | 15 pF | 15 pF |
| JEDEC-95 code | TO-226AA | TO-226AA | TO-226AA |
| JESD-30 code | O-PBCY-W3 | O-PBCY-W3 | O-PBCY-W3 |
| Number of components | 1 | 1 | 1 |
| Number of terminals | 3 | 3 | 3 |
| Operating mode | ENHANCEMENT MODE | ENHANCEMENT MODE | ENHANCEMENT MODE |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| Package shape | ROUND | ROUND | ROUND |
| Package form | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL |
| Polarity/channel type | N-CHANNEL | N-CHANNEL | N-CHANNEL |
| Certification status | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| surface mount | NO | NO | NO |
| Terminal form | WIRE | WIRE | WIRE |
| Terminal location | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM |
| transistor applications | SWITCHING | SWITCHING | SWITCHING |
| Transistor component materials | SILICON | SILICON | SILICON |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 |