
CAPACITOR, METALLIZED FILM, POLYPROPYLENE, 450V, 0.33uF, THROUGH HOLE MOUNT, RADIAL LEADED, LEAD FREE
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| package instruction | , 7128 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| Other features | RATED AC VOLTAGE (V): 220 |
| capacitance | 0.33 µF |
| Capacitor type | FILM CAPACITOR |
| dielectric materials | POLYPROPYLENE |
| high | 12.5 mm |
| JESD-609 code | e3 |
| length | 18 mm |
| Installation features | THROUGH HOLE MOUNT |
| negative tolerance | 10% |
| Number of terminals | 2 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package shape | RECTANGULAR PACKAGE |
| Package form | Radial |
| method of packing | BULK |
| positive tolerance | 10% |
| Rated (AC) voltage (URac) | 220 V |
| Rated (DC) voltage (URdc) | 450 V |
| size code | 7128 |
| surface mount | NO |
| Terminal surface | Matte Tin (Sn) |
| Terminal pitch | 15 mm |
| Terminal shape | WIRE |
| width | 7 mm |
| Base Number Matches | 1 |

| B32672Z4334K000 | B32673Z5105K000 | B32673Z5155K000 | B32672Z5474K000 | B32672Z5224K189 | B32672Z5105K000 | B32673Z5105K189 | B32672Z4105K189 | B32672Z4105K000 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | CAPACITOR, METALLIZED FILM, POLYPROPYLENE, 450V, 0.33uF, THROUGH HOLE MOUNT, RADIAL LEADED, LEAD FREE | CAPACITOR, METALLIZED FILM, POLYPROPYLENE, 520V, 1uF, THROUGH HOLE MOUNT, RADIAL LEADED, LEAD FREE | CAPACITOR, METALLIZED FILM, POLYPROPYLENE, 520V, 1.5uF, THROUGH HOLE MOUNT, RADIAL LEADED, LEAD FREE | CAPACITOR, METALLIZED FILM, POLYPROPYLENE, 520V, 0.47uF, THROUGH HOLE MOUNT, RADIAL LEADED, LEAD FREE | CAPACITOR, METALLIZED FILM, POLYPROPYLENE, 520V, 0.22uF, THROUGH HOLE MOUNT, RADIAL LEADED, LEAD FREE | CAPACITOR, METALLIZED FILM, POLYPROPYLENE, 520V, 1uF, THROUGH HOLE MOUNT, RADIAL LEADED, LEAD FREE | CAPACITOR, METALLIZED FILM, POLYPROPYLENE, 520V, 1uF, THROUGH HOLE MOUNT, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | CAPACITOR, METALLIZED FILM, POLYPROPYLENE, 450V, 1uF, THROUGH HOLE MOUNT, RADIAL LEADED, LEAD FREE | CAPACITOR, METALLIZED FILM, POLYPROPYLENE, 450V, 1uF, THROUGH HOLE MOUNT, RADIAL LEADED, LEAD FREE |
| Is it lead-free? | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to |
| package instruction | , 7128 | , | , | , 7135 | , 7128 | , 7143 | , | , 7143 | , 7143 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | not_compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compli |
| ECCN code | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| capacitance | 0.33 µF | 1 µF | 1.5 µF | 0.47 µF | 0.22 µF | 1 µF | 1 µF | 1 µF | 1 µF |
| Capacitor type | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR |
| dielectric materials | POLYPROPYLENE | POLYPROPYLENE | POLYPROPYLENE | POLYPROPYLENE | POLYPROPYLENE | POLYPROPYLENE | POLYPROPYLENE | POLYPROPYLENE | POLYPROPYLENE |
| JESD-609 code | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 |
| Installation features | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT |
| negative tolerance | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% |
| Number of terminals | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Maximum operating temperature | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 110 °C | 125 °C | 125 °C |
| Package shape | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE |
| method of packing | BULK | BULK | BULK | BULK | TR | BULK | TR | TR | BULK |
| positive tolerance | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% |
| Rated (AC) voltage (URac) | 220 V | 277 V | 277 V | 277 V | 277 V | 277 V | 277 V | 220 V | 220 V |
| Rated (DC) voltage (URdc) | 450 V | 520 V | 520 V | 520 V | 520 V | 520 V | 520 V | 450 V | 450 V |
| surface mount | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| Terminal surface | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) |
| Terminal shape | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE |
| Other features | RATED AC VOLTAGE (V): 220 | RATED AC VOLTAGE (V): 277 | RATED AC VOLTAGE (V): 277 | RATED AC VOLTAGE (V): 277 | RATED AC VOLTAGE (V): 277 | RATED AC VOLTAGE (V): 277 | - | RATED AC VOLTAGE (V): 220 | RATED AC VOLTAGE (V): 220 |
| high | 12.5 mm | 20.5 mm | 22 mm | 17.5 mm | 12.5 mm | 18.5 mm | - | 18.5 mm | 18.5 mm |
| length | 18 mm | 26.5 mm | 26.5 mm | 18 mm | 18 mm | 18 mm | - | 18 mm | 18 mm |
| Minimum operating temperature | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | - | -55 °C | -55 °C |
| Package form | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial | - | Radial | Radial |
| size code | 7128 | - | - | 7135 | 7128 | 7143 | - | 7143 | 7143 |
| Terminal pitch | 15 mm | 22.5 mm | 22.5 mm | 15 mm | 15 mm | 15 mm | - | 15 mm | 15 mm |
| width | 7 mm | 10.5 mm | 12 mm | 9 mm | 7 mm | 11 mm | - | 11 mm | 11 mm |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |