ACMOS Output Clock Oscillator, 32MHz Min, 60MHz Max, FULL SIZE, RESISTANCE WELDED, METAL, DIP-4
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Saronix |
| package instruction | FULL SIZE, RESISTANCE WELDED, METAL, DIP-4 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| maximum descent time | 2 ns |
| Frequency Adjustment - Mechanical | NO |
| frequency stability | 100% |
| Manufacturer's serial number | ST4100 |
| Installation features | THROUGH HOLE MOUNT |
| Maximum operating frequency | 60 MHz |
| Minimum operating frequency | 32 MHz |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Oscillator type | ACMOS |
| Output load | 50 OHM ACMOS |
| physical size | 21mm x 13mm x 5.08mm |
| longest rise time | 2 ns |
| Nominal supply voltage | 5 V |
| surface mount | NO |
| maximum symmetry | 45/55 % |
| Base Number Matches | 1 |