RF Transformer, 0.01MHz Min, 100MHz Max, 1.581:1
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| Other features | IMPEDANCE RATIO IS 2.5:1 |
| maximum cutoff frequency | 100 MHz |
| minimum cutoff frequency | 0.01 MHz |
| high | 5.08 mm |
| Insertion loss | 3 dB |
| length | 8 mm |
| Manufacturer's serial number | T-12053 |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | |
| method of packing | TAPE & REEL |
| physical size | 8mm X 6.86mm X 5.08mm |
| surface mount | YES |
| Transformer type | RF TRANSFORMER |
| Turns ratio (Np:Ns) | 1.581:1 |
| width | 6.86 mm |
| Base Number Matches | 1 |