1700 MHz - 1900 MHz RF/MICROWAVE NARROW BAND MEDIUM POWER AMPLIFIER
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Gain | 10 dB |
| Maximum operating frequency | 1900 MHz |
| Minimum operating frequency | 1700 MHz |
| RF/Microwave Device Types | NARROW BAND MEDIUM POWER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 2 |
| Base Number Matches | 1 |