LVDS Output Clock Oscillator, 0.75MHz Min, 800MHz Max, J-LEADED PACKAGE-6
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Other features | TRI STATE ENABLE/DISABLE FUNCTION |
| maximum descent time | 1 ns |
| Frequency Adjustment - Mechanical | NO |
| frequency stability | 25% |
| JESD-609 code | e4 |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| Maximum operating frequency | 800 MHz |
| Minimum operating frequency | 0.75 MHz |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Oscillator type | LVDS |
| Output load | 100 OHM |
| physical size | 14.22mm x 9.78mm x 4.7mm |
| longest rise time | 1 ns |
| Maximum supply voltage | 3.465 V |
| Minimum supply voltage | 3.135 V |
| Nominal supply voltage | 3.3 V |
| surface mount | YES |
| maximum symmetry | 45/55 % |
| Terminal surface | NICKEL GOLD |
| Base Number Matches | 1 |
