Active Filter, 1 Func, Bandpass, HYBRID, CDIP14
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| package instruction | DIP, DIP14,1.0 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| JESD-30 code | R-XDIP-T14 |
| JESD-609 code | e0 |
| Nominal Negative Supply Voltage (Vsup) | -12 V |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 14 |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | |
| Order | 4TH |
| Package body material | CERAMIC |
| encapsulated code | DIP |
| Encapsulate equivalent code | DIP14,1.0 |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | IN-LINE |
| power supply | +-12 V |
| Certification status | Not Qualified |
| response | BANDPASS |
| Maximum supply current (Isup) | 3 mA |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 12 V |
| surface mount | NO |
| technology | HYBRID |
| Temperature level | COMMERCIAL |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | THROUGH-HOLE |
| Terminal pitch | 2.54 mm |
| Terminal location | DUAL |
| Base Number Matches | 1 |
| ACF7301C-1500 | ACF7301C-0700 | ACF7301C-1300 | ACF7301C-1700 | ACF7301C-0900 | ACF7301C-1100 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Active Filter, 1 Func, Bandpass, HYBRID, CDIP14 | Active Filter, 1 Func, Bandpass, HYBRID, CDIP14 | Active Filter, 1 Func, Bandpass, HYBRID, CDIP14 | Active Filter, 1 Func, Bandpass, HYBRID, CDIP14 | Active Filter, 1 Func, Bandpass, HYBRID, CDIP14 | Active Filter, 1 Func, Bandpass, HYBRID, CDIP14 |
| Is it Rohs certified? | incompatible | incompatible | incompatible | incompatible | incompatible | incompatible |
| package instruction | DIP, DIP14,1.0 | DIP, DIP14,1.0 | DIP, DIP14,1.0 | DIP, DIP14,1.0 | DIP, DIP14,1.0 | DIP, DIP14,1.0 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| JESD-30 code | R-XDIP-T14 | R-XDIP-T14 | R-XDIP-T14 | R-XDIP-T14 | R-XDIP-T14 | R-XDIP-T14 |
| JESD-609 code | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 |
| Nominal Negative Supply Voltage (Vsup) | -12 V | -12 V | -12 V | -12 V | -12 V | -12 V |
| Number of functions | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Number of terminals | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 |
| Maximum operating temperature | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C |
| Order | 4TH | 4TH | 4TH | 4TH | 4TH | 4TH |
| Package body material | CERAMIC | CERAMIC | CERAMIC | CERAMIC | CERAMIC | CERAMIC |
| encapsulated code | DIP | DIP | DIP | DIP | DIP | DIP |
| Encapsulate equivalent code | DIP14,1.0 | DIP14,1.0 | DIP14,1.0 | DIP14,1.0 | DIP14,1.0 | DIP14,1.0 |
| Package shape | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| Package form | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE |
| power supply | +-12 V | +-12 V | +-12 V | +-12 V | +-12 V | +-12 V |
| Certification status | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| response | BANDPASS | BANDPASS | BANDPASS | BANDPASS | BANDPASS | BANDPASS |
| Maximum supply current (Isup) | 3 mA | 3 mA | 3 mA | 3 mA | 3 mA | 3 mA |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 12 V | 12 V | 12 V | 12 V | 12 V | 12 V |
| surface mount | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| technology | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID |
| Temperature level | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE |
| Terminal pitch | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm |
| Terminal location | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |