Mains Filter, SINGLE PHASE EMI FILTER, PANEL MOUNT
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Other features | INDUCTANCE 4.7 MILLI HENRY |
| Certification | VDE |
| diameter | 82 mm |
| filter type | SINGLE PHASE EMI FILTER |
| high | 72 mm |
| Manufacturer's serial number | SP80 |
| Installation type | PANEL MOUNT |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -25 °C |
| physical size | D82XH72 (mm) |
| Rated current | 25 A |
| Base Number Matches | 1 |
| SP802X4.7MH | SP803X4.7MH | SP803X1MH | SP803X10MH | SP803X0.47MH | SP803X0.27MH | SP802X2.2MH | SP802X1MH | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Mains Filter, SINGLE PHASE EMI FILTER, PANEL MOUNT | Mains Filter, THREE PHASE EMI FILTER, PANEL MOUNT | Mains Filter, THREE PHASE EMI FILTER, PANEL MOUNT | Mains Filter, THREE PHASE EMI FILTER, PANEL MOUNT | Mains Filter, THREE PHASE EMI FILTER, PANEL MOUNT | Mains Filter, THREE PHASE EMI FILTER, PANEL MOUNT | Mains Filter, SINGLE PHASE EMI FILTER, PANEL MOUNT | Mains Filter, SINGLE PHASE EMI FILTER, PANEL MOUNT |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| Other features | INDUCTANCE 4.7 MILLI HENRY | INDUCTANCE 4.7 MILLI HENRY | INDUCTANCE 1 MILLI HENRY | INDUCTANCE 10 MILLI HENRY | INDUCTANCE 0.47 MILLI HENRY | INDUCTANCE 0.27 MILLI HENRY | INDUCTANCE 2.2 MILLI HENRY | INDUCTANCE 1 MILLI HENRY |
| Certification | VDE | VDE | VDE | VDE | VDE | VDE | VDE | VDE |
| diameter | 82 mm | 82 mm | 82 mm | 82 mm | 82 mm | 82 mm | 82 mm | 82 mm |
| filter type | SINGLE PHASE EMI FILTER | THREE PHASE EMI FILTER | THREE PHASE EMI FILTER | THREE PHASE EMI FILTER | THREE PHASE EMI FILTER | THREE PHASE EMI FILTER | SINGLE PHASE EMI FILTER | SINGLE PHASE EMI FILTER |
| high | 72 mm | 72 mm | 72 mm | 72 mm | 72 mm | 72 mm | 72 mm | 72 mm |
| Manufacturer's serial number | SP80 | SP80 | SP80 | SP80 | SP80 | SP80 | SP80 | SP80 |
| Installation type | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT |
| Maximum operating temperature | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -25 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C |
| physical size | D82XH72 (mm) | D82XH72 (mm) | D82XH72 (mm) | D82XH72 (mm) | D82XH72 (mm) | D82XH72 (mm) | D82XH72 (mm) | D82XH72 (mm) |
| Rated current | 25 A | 15 A | 30 A | 11 A | 45 A | 55 A | 37 A | 50 A |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |