32K X 8 OTPROM, 90 ns, PQCC32
| Parameter Name | Attribute value |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 32 |
| Maximum operating temperature | 70 Cel |
| Minimum operating temperature | 0.0 Cel |
| Maximum supply/operating voltage | 5.5 V |
| Minimum supply/operating voltage | 4.5 V |
| Rated supply voltage | 5 V |
| maximum access time | 90 ns |
| Processing package description | Lead FREE, plastic, LCC-32 |
| Lead-free | Yes |
| EU RoHS regulations | Yes |
| state | DISCONTINUED |
| Craftsmanship | CMOS |
| packaging shape | Rectangle |
| Package Size | ChipCARRIER |
| surface mount | Yes |
| Terminal form | J BEND |
| Terminal spacing | 1.27 mm |
| terminal coating | tin |
| Terminal location | Four |
| Packaging Materials | Plastic/Epoxy |
| Temperature level | COMMERCIAL |
| memory width | 8 |
| organize | 32K × 8 |
| storage density | 262144 deg |
| operating mode | ASYNCHRONOUS |
| Number of digits | 32768 words |
| Number of digits | 32K |
| Memory IC type | OTPROM |
| serial parallel | parallel |