Sine Output Oscillator, 4MHz Min, 100MHz Max
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Contains lead |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Other features | OPTIONAL SUPPLY VOLTAGE 12V TO 24V |
| Frequency Adjustment - Mechanical | YES |
| frequency stability | 3% |
| JESD-609 code | e0 |
| Manufacturer's serial number | CO-233FW |
| Installation features | CHASSIS MOUNT |
| Maximum operating frequency | 100 MHz |
| Minimum operating frequency | 4 MHz |
| Maximum operating temperature | 50 °C |
| Minimum operating temperature | |
| Oscillator type | SINE |
| Output impedance | 50 Ω |
| Output level | 2.8284 V |
| physical size | 50.8mm x 50.8mm x 19.05mm |
| Nominal supply voltage | 15 V |
| surface mount | NO |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Base Number Matches | 1 |