
RF Connector, Female, Cable Mount, Plug
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| Body/casing type | PLUG |
| Characteristic impedance | 50 Ω |
| Connector type | RF CONNECTOR |
| Contact to complete cooperation | NOT SPECIFIED |
| Contact point gender | FEMALE |
| Contact material | NOT SPECIFIED |
| Coupling type | SNAP |
| DIN compliance | NO |
| Filter function | NO |
| IEC compliance | NO |
| Insertion loss | 0.1 dB |
| insulator material | POLYTETRAFLUORO ETHYLENE |
| MIL compliance | NO |
| Plug information | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE |
| Installation method | STRAIGHT |
| Installation type | CABLE |
| Maximum operating frequency | 3 GHz |
| Panel mounting | NO |
| voltage standing wave ratio | 1.2 |
| Base Number Matches | 1 |
| CN10-PL-F-25DV | CN30-JB-M-15DV | CN30-RPL-F-15DW | CN10-PL-F-15DV | CN10-PL-F-15DW | CN10-PL-F-8DW | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | RF Connector, Female, Cable Mount, Plug | RF Connector, Female, Panel Mount, Cable Mount, Jack | RF Connector, Female, Cable Mount, Plug | RF Connector, Male, Cable Mount, Plug | RF Connector, Male, Cable Mount, Plug | RF Connector, Male, Cable Mount, Plug |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN code | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| Body/casing type | PLUG | JACK | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG |
| Characteristic impedance | 50 Ω | 75 Ω | 75 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω |
| Connector type | RF CONNECTOR | RF CONNECTOR | RF CONNECTOR | RF CONNECTOR | RF CONNECTOR | RF CONNECTOR |
| Contact point gender | FEMALE | FEMALE | FEMALE | MALE | MALE | MALE |
| Coupling type | SNAP | SNAP | SNAP | SNAP | SNAP | SNAP |
| DIN compliance | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| Filter function | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| IEC compliance | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| Insertion loss | 0.1 dB | 0.1 dB | 0.1 dB | 0.1 dB | 0.1 dB | 0.1 dB |
| insulator material | POLYTETRAFLUORO ETHYLENE | POLYTETRAFLUORO ETHYLENE | POLYTETRAFLUORO ETHYLENE | POLYTETRAFLUORO ETHYLENE | POLYTETRAFLUORO ETHYLENE | POLYTETRAFLUORO ETHYLENE |
| MIL compliance | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| Plug information | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE |
| Installation method | STRAIGHT | STRAIGHT | RIGHT ANGLE | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT |
| Installation type | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE |
| Maximum operating frequency | 3 GHz | 3 GHz | 3 GHz | 3 GHz | 3 GHz | 3 GHz |
| Panel mounting | NO | YES | NO | NO | NO | NO |
| voltage standing wave ratio | 1.2 | 1.2 | 1.2 | 1.2 | 1.2 | 1.2 |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Manufacturer's serial number | - | CN30 | CN30 | CN10 | CN10 | - |