Crystal Filter, 1 Function(s), 9MHz, 0.3kHz BW(delta f), Discrete,
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Golledge Electronics |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Other features | 8 POLE |
| Maximum attenuation frequency (+/- delta f) | 0.7 kHz |
| Attenuation at maximum frequency | 60 dB |
| Bandwidth (+/- delta f) | 0.3 kHz |
| Center frequency or cutoff frequency (fo/fc) | 9 MHz |
| structure | DISCRETE |
| filter type | CRYSTAL FILTER |
| high | 22 mm |
| Input/output impedance | 500 OHM |
| Maximum insertion loss | 8 dB |
| length | 41 mm |
| Installation type | THROUGH HOLE MOUNT |
| Number of functions | 1 |
| Maximum operating temperature | 60 °C |
| Minimum operating temperature | -10 °C |
| physical size | L41.0XB21.0XH22.0 (mm)/L1.614XB0.827XH0.866 (inch) |
| width | 21 mm |
| Base Number Matches | 1 |
