Voltage Reference, 2.5V, BIPolar,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | Alpha Semiconductor |
| Reach Compliance Code | unknown |
| JESD-609 code | e0 |
| Number of terminals | 3 |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Nominal output voltage | 2.5 V |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| Encapsulate equivalent code | SIP3,.1,50 |
| Certification status | Not Qualified |
| surface mount | NO |
| technology | BIPOLAR |
| Maximum voltage temperature coefficient | 100 ppm/°C |
| Temperature level | INDUSTRIAL |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal pitch | 1.27 mm |
| Terminal location | SINGLE |
| Fine-tuning/adjustable output | NO |
| Maximum voltage tolerance | 0.2% |
| Base Number Matches | 1 |