General Fixed Inductor, 1 ELEMENT, 680 uH, GENERAL PURPOSE INDUCTOR, SMD
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Vishay |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| DC Resistance | 2.07 Ω |
| Nominal inductance(L) | 680 µH |
| Inductor Applications | DC-DC CONVERTER |
| Inductor type | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| JESD-609 code | e2 |
| Number of functions | 1 |
| Maximum operating temperature | 80 °C |
| Minimum operating temperature | -20 °C |
| Maximum rated current | 0.25 A |
| shield | NO |
| surface mount | YES |
| Terminal surface | TIN COPPER |
| Test frequency | 0.01 MHz |
| Tolerance | 20% |