Passive Delay Line, 1-Func, 5-Tap, True Output, LOW PROFILE, SMD-8
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Rhombus Industries, Inc. |
| Parts packaging code | SOIC |
| package instruction | LOW PROFILE, SMD-8 |
| Contacts | 8 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Other features | MAX WORKING VOLTAGE 25VDC; IMPEDANCE TOL. 5%; TYP. DISTORTION 3%; MAX RISE TIME CAPTURED |
| JESD-30 code | R-XDSO-J8 |
| Logic integrated circuit type | PASSIVE DELAY LINE |
| Number of functions | 1 |
| Number of taps/steps | 5 |
| Number of terminals | 8 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Output impedance nominal value (Z0) | 200 Ω |
| Output polarity | TRUE |
| Package body material | UNSPECIFIED |
| encapsulated code | SOJ |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | SMALL OUTLINE |
| programmable delay line | NO |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum seat height | 5.46 mm |
| surface mount | YES |
| Temperature level | MILITARY |
| Terminal form | J BEND |
| Terminal pitch | 2.54 mm |
| Terminal location | DUAL |
| Total delay nominal (td) | 9 ns |